Pokemon Go Rehberi , Nasıl İndirilir?

90’lı yıllarda televizyonlarda yayınlanmaya başladığı günden itibaren tüm çocukları ekranlara kilitleyen Pokemon, 20 yılı aşkın sürenin ardından telefonlarda da yerini aldı. 1996 yılında, Nintendo’nun ‘Gameboy’ adını verdiği taşınabilir oyun konsolu ile hayatımıza giren Pokemon, 2016 yılına kadar sadece Nintendo’nun diğer taşınabilir oyun konsolları üzerinden oynanabiliyordu. 2016 yılında 20. Yılını kutlayan PokemonPokemon Go adı altında  Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ile oynanmaya başladı. Pokemon Go ilk çıktığı hafta milyonlarla kişi tarafından oynanıp adından da söz ettirdi. Oyun günümüzde de oldukça popüler olduğu için oyun ile ilgili bilmeniz gerekenleri bu yazımızda sizler için derledik.

Pokemon GO Türkiye

Pokemon Go Nedir?

Pokemon Go, 2000′ li  yılların başında Nintendo Gameboy’lar üzerinden oynanan Pokemon oyunlarının, akıllı telefonlar için geliştirilmiş halidir. Pokemon GO’yu diğer oyunlardan ayıran özelliği, gerçek hayatta fiziksel olarak hareket etmeyi sağlayan konum tabanlı olan bir oyun olmasıdır. Bir diğer özelliği ise her Pokemon oyununda olduğu gibi, oyunun genel amacı; Pokemonları yakalama, biriktirme, eğitme ve karşılıklı savaştırmaya dayanmaktadır. Pokemon Go, Google’ın yan şirketi olan Niantic ve The Pokemon Company tarafından geliştirilmiş olup 6 Temmuz 2016 tarihinde ücretsiz olarak dünya genelinde çıkış yapmıştır. Pokemon Go‘ yu ücretsiz olarak akıllı telefonlarınıza indirip konum özelliğini kullanarak günlük aktivite veya yeni mekanlar keşfedebilirsiniz.

Pokemon Go Nasıl İndirilir?

Eğer Android telefon kullanıyorsanız telefonunuzun işletim sistemi Andorid 4.4 (Jelly Bean) ya da üzeri olması gerekmektedir. Bununla beraber cihazınızın en az 1 GB RAM ve 1 GHz Dual Core ya da üzeri işlemciye sahip olması gerekiyor. Google Play uygulamasından veya bu linkten   POKEMON GO‘ yu  indirerek, oyunu telefonunuzdan oynamaya başlayabilirsiniz.

Eğer iOS kullanıcısı iseniz oyunu oynamak için en az iOS 8 işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Oyun iPhone 5 ve üzeri telefonlarda sorunsuz çalışmaktadır. App Store uygulamasından veya bu linkten POKEMON GO‘ yu  indirerek, oyunu telefonunuzdan oynamaya başlayabilirsiniz.

Her iki işletim sistemine sahip akıllı telefonlar gerekli sistem koşullarını karşılasa da oyunun çalışma performansı telefondan telefona fark göstermektedir. Don’t Starve Together Rehberi için buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir