En İyi Hikaye Tabanlı Oyunlar

Hikayesi Güzel Oyunlar

Günümüzde oyuncular daha çok rekabete dayalı online oyunlara yönelse de hala güzel hikayeye sahip bir oyun çıktığında oyuncuları cezbetmektedir. Hikaye, oyuncular için önemli olan bir kaç noktadan biridir. Hatta bazı oyuncular için mekanik oynanış ve grafiklerin çok daha önünde gelmektedir. Bu yüzden de sağlam hikayeye sahip oyunlar çok fazla sevilmektedir ve diğer kusurlarını görmezden gelmektedir çoğu oyuncu. Biz de sizlere sağlam hikayeye sahip güzel oyunlar arasında tavsiyede bulunduk ve bir kaç tanesini yazımıza ekledik.

Red Dead Redemption 2

Vahşi batıyı bize çok iyi hissettiren ilk oyundan sonra çok büyük beklentilere sokan ve bu beklentileri sonuçsuz bırakmayarak oyuncuların gönlünde taht kuran bir oyundan bahsediyoruz. Çok detaylı bir oyun olmasının yanı sıra çok iyi bir hikayeye sahip. Her anlamda başarılı bulunan ve belki çoğu oyuncu için son yıllarda çıkmış en başarılı oyun hikayesi ile bize çok şey yaşatmaktadır. Hikaye dışında da online oynayabilir ya da tek başınıza görevler yapabilirsiniz. Oyunu görev yapmadan sağda solda atla gezip avlanarak vs vakit geçirebilirsiniz.

Undertale

Oyunların sadece grafikten ibaret olmadığını bir oyunu oyun yapan farklı unsurların da olduğunu bu devirde bu grafiklerle bize kanıtlamış oyunların başında gelmektedir. Zengin bir hikayeye sahip olan Undertale, çok dokunaklı ve güzel bir hikayesi bulunmaktadır. Bir çocuk olan ana karakterimizin eve geri dönmeye çalıştığı bir macerayı anlatmaktadır. Kararlarımızın oyun sonunu etkilemektedir. Bu yüzden her karar çok oyunun gidişatı ve sonu için oldukça önemlidir.

The Last Of Us 1-2

İlk oyun herkes tarafından sevilmiş ama ikinci oyun bir tartışma konusu olmuştur. İlk oyunda baba kız gibi olan iki karakterimizin maceralarını anlatan sürükleyici bir hikayeye sahiptir. İkinci oyun ise ilk oyunda yaşanan olaylardan sonra karakterlerimizin başına gelen ve gelişen olayları anlatmaktadır. Bol aksiyonlu iki oyun ve güzel hikayeler. İkinci oyun oynanış olarak çok daha başarılı sizi aksiyonun içinde hissettiren dokunuşlarıyla adeta bir baş yapıt.

The Witcher 3: Wild Hunt

Her oyunu birbirinden farklı olan çok sevilen seri The Witcher. Yakın zamanda dizisi çıkan ve 2. sezonu yakında yayınlanacak olan bu oyun hikayesi çok geniş ve farklı duygular barındırmakta. Aksiyonu, açık dünya, zengin hikaye bu unsurların birlikte olduğu güzel oyunları çok fazla bulamayız. The Witcher 3, son yılların en iyi ve en etkileyici RPG (Role Playing Game) oyunlarından bir tanesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir