Minecraft İksir Standı Yapımı

Minecraft iksir yapımı için birçok çeşit malzemeye ihtiyaç duymaktayız. Çeşitli iksir türleri bulunmaktadır. İksirler oyun içinde oldukça bize yardım sağlamaktadır. Canımızı yenileyebilir hareket hızı verebilir kuvvet iksiri yapılabilir ve bir çok türevi mevcuttur. 3 çeşit Minecraft İksir türü bulunmaktadır. Bunlardan biri Pozitif Etkili İksirler. Bu tür iksirler adından da anlaşılacağı gibi bize pozitif yönde oynayışta bize yardımcı olacak etkiler sunmaktadır. Negatif etkili iksirler ise adından da anlaşıldığı gibi negatif etkileri bulunmaktadır. Tabi şimdi diyebilirsiniz bize zarar verecek etkili iksiri biz oyunda ne yapacağız. Bu tarz iksirler çok oyunculu modda ya da oyun içinde moblara karşı bize yardımcı olabilmektedir. Patlayıcı iksirler ise içerek değil fırlatıp attığım noktada etki etmektedir. Bu tür için farklı malzeme bulunmaktadır. Patlayıcı iksirlerde negatif etkili iksirleri ya da pozitif etkili iksirleri kullanabilmekteyiz. Minecraft iksir standı yapımı alt bölümde nasıl yapacağınızı görsel eşliğinde gösterdik. Siz de alttaki görsel yardımıyla Minecraft iksir standı yapımını tamamlayabilirsiniz.

Minecraft İksir Standı Yapımı

Minecraft iksir standını yapımı için ihtiyacımız olan malzemelerden biri Plaze çubuğudur. Bunun için yapmamız gereken şey cehenneme portal yardımıyla gidip orada kaleleri bularak içinde blaze kesebiliriz ya da oradaki sandıklardan çıkabilir ama en garanti yolu blaze keserek düşürmektir. Daha sonra ki malzemeler ise oldukça kolay.

Sonraki adımları yukarıdaki görselde de gösterdiğimiz gibi cehennemde blaze keserek düşürdüğümüz blaze çubuğunu crafting table da orda kareye yerleştirip altına da 3 adet kırık taşı görseldeki gibi dizmemiz gerekmektedir. Bu şekilde Minecraft iksir standı yapımı adımlarını tamamlamış oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir