Minecraft Büyü Masası Yapımı ve Kullanışı

Minecraft dünyasında önemli bir yeri olan büyü masasının özelliklerini bilmenizde fayda var. Büyüler Minecraft’taki eşyalarınızı güçlendirmenizi sağlar. Mesela kazmanızın daha hızlı blok kazması için verimlilik büyüsünü kazmanıza basabilirsiniz veya sınırsız oka sahip olmak için yayınıza sonsuzluk büyüsü basabilirsiniz. Ancak bu büyüleri basabilmeniz için büyü masasından fazlasına ihtiyacınız var. Minecraft Büyü Masası Yapımı ise nasıl yapılır bunu bilmenizde de fayda var. Aşağıdaki görseldeki şekilde karelerin içine eşyaları yerleştirmeniz gerekmektedir.

Minecraft Büyü Masası Yapımı

  • İlk olarak MC büyü masası yapımı nasıl yapılır ona bakalım. Büyü masasını oluştururken 1 tane kitaba, 2 tane elmasa ve 4 tane obsidyene sahip olmamız gerekmektedir. Yapılışı yukarıdaki görseldeki gibidir.
  • Büyü masanızı hazırladıktan sonra en az 1seviyeniz ile 1lapisiniz varsa büyü masasının en üst kısmında bulunan büyüyü eşyanıza basabilirsiniz. Fakat daha güçlü büyüler basmak isterseniz büyü masanızın çevresine kitaplıklar yerleştirmelisiniz.

Minecraft Kitaplık Yapımı

  • 1 adet kitaplık oluşturmak için 6 adet tahtaya ve 3 adet kitaba sahip olmalısınız.
  • Yapılışı yukarıdaki görseldeki gibidir. Minecraft kitaplık Yapımı.

Minecraft Kitap Yapımı

  • 1 adet kitap oluşturmak için 3 adet kağıda ve 1 adet deriye sahip olmalısınız. Yapılışı yukarıdaki görseldeki gibidir. Minecraft kitap Yapımı.
  • Büyü masası en fazla 30 level olmaktadır. Bu seviyeye getirmemiz için etrafına bir miktar kitaplık eklemeliyiz. 30 level büyü masası için ihtiyacımız olan 15 adet kitaplıktır. 15 adet kitaplığı büyü masamızın etrafına dizdiğimiz taktirde büyü masası son seviye olacaktır.
  • Yukarıda resimde gösterildiği şekilde büyü masasının çevresinde en az 15 kitaplık var. 15 adet kitaplığı dizili bu büyü masasını kullanarak 30 level büyüler basabilmeniz mümkündür. Sağ kutucuğun içindeki büyülerimizin seviyesi 5-14-30 olmaktadır. Kutunun sol tarafındaki 1-2-3 sayıları ise sizin seviyenizden kesilecek olan puanlar yani vergisi.

Eğer eşyanıza birden fazla büyü basmak istiyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle büyü masanızdan kitaba büyü basmanız. Daha sonra ise örs ile kitabınızdaki büyüleri eşyanıza basmalısınız. Ancak bu işlem de bizden bir miktar seviye vergisi almaktadır. Kitaptaki büyüyü eşyanıza basabilmek için kaç seviyenizin sizden kesileceğini alt bölümden “Enchantmen Cost” olarak yazmaktadır.

Bu yazımızda sizlere büyü masası yapımı hakkında bilgi verdik. İyi oyunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir