Minecraft Harita Yapımı

Dünya çapında en çok sevilen ve oynanılan oyunlardan biri olan Minecraft’ta bir çok malzemeye ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu malzemelerin yapılması gereken eşyalar var ve o eşyalar için de ayrı ayrı malzemeler. Belki Minecraft gibi craft öğelerinin olduğu oyunlarda bir çok keyif veren şey vardır fakat en çok keyif alınan şeylerden biri, bir şeyleri başarmak ihtiyacın olan malzemeyi üretmek olabilir. Bu yüzden de bu tarz oyunlarda yapılacak ve işimize yarayacak çok eşya bulunur. Bugün de sizlere Minecraft harita yapımı nasıl olur ve hangi malzemeler gerekir bunları anlatacağız. Harita, oyun içinde bize konumumuzu göstererek yön bulmamızı kolaylaştırmaya yaramaktadır. Peki Minecraft harita nasıl yapılır hangi malzemeler gerekir ve nasıl yapılır detayları aşağıda verdik.

Harita Yapımı

Harita yapımı aslında istediği malzemelere çok fazla görünebilir fakat çok zor olmadığını sizlere söyleyebiliriz. ihtiyacımız olan malzemeler sekiz tane kağıt ve bir tane de pusuladır. Bu parçaları yukarıya koyduğumuz görseldeki gibi yerleştiriyoruz. Diğer malzemelerin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız sizler için aşağıda da onların nasıl yapıldığını anlattık.

Minecraft Pusula Yapımı

Minecraft pusula yapımı için 4 adet demir ve 1 adet kızıltaş ile yapılır görseldeki gibi dizmeniz gerekmektedir. Pusula size belli bir noktayı göstereceği için yön bulmanızı sağlar.

Minecraft Kağıt Yapımı

kağıt nasıl yapılır Minecraft için diyorsanız diğer ihtiyacımız olan kağıt yapılışı yukarıdadır. Minecraft kağıt yapımı, haritanın kendisini oluşturan bu parça için ise 3 adet şekere kamışını görseldeki gibi yan yana dizerek yapabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir