Among Us Nasıl Oynanır? İpuçları

Among Us oyununda 2 takım vardır. Birincisi crewmate ikincisi ise impostorlardır. Crewmateler aralarındaki impostoru bulmaya çalışırken, impostorlar ise crewmateleri katledip oyunu kazanmaya çalışırlar. Bu oyunun mantığını vampir köylüye benzetebiliriz. benzetmemizden anlayacağınız gibi Impostorlar vampirler, Crewmateler ise köylüler şeklinde de hayal edilebilir. Uzun süredir popüler olan ve sevilen Among Us aslında 2018 yılında piyasaya sürülmüştür.

Among Us Taktikleri

AMONG US NASIL BİR OYUN?

Among Us, mobil cihazlarla birlikte bilgisayarlardan da oynanabilmektedir. en fazla 10 kişi kadar bir grupla oynanabilen among us, minimum oyuncu sayısı ise 4 kişidir. Innersloth firması tarafından geliştirilen bu oyun, Android telefonlarda ücretsiz bir şekilde oynanabilmektedir. App store linki ise burada tıklayabilirsiniz. Oyunu Google Play üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

AMONG US NASIL OYNANIR?

Among Us’da en önemli nokta görevleri hızlı bir şekilde yapmaktır. Oyundaki en heyecanlı kısım ise kimin hain, kimin masum olduğunun belirsiz olmasıdır. Bir grup oyunu olan Among us bu özellikleri ile kalabalık arkadaş gruplarında heyecanı zirveye taşımaktadır.

Uzay temasının bulunduğu bir alanda ekip içerisindeki haini bulmanın önemli bir amaç olduğu Among us oyununda, hain rolüne bürünen oyuncu rakiplerini öldürmek için türlü yollar ararken aynı zamanda onları öldürdüğünü gizlemek zorunda kalıyor. 2 takımlı bir oyun olarak bilinse de gerçekte mürettebat ve hainler takımından meydana gelmektedir. Mürettebat takımı diğerlerini öldürmeden önce tüm görevlerini yerine getirerek veya oyundaki bütün hainleri bulup onları yok ederek oyunu kazanmaya çalışır. Hainlerin zafer elde edebilmesi için mutlaka mürettebat kişi sayısına eşit olması şartı bulunmaktadır. Oyunda yer alan hayaletler ise Impostor ve Crewmate hayaletlerine karşın görevlerini yerine getiriyor, sabatojlar yapıyor ve bu sayede takımdaki arkadaşlarına yardım ediyorlar.

Oyun içerisinde yer alan hainlerden biri sabotaj meydana getirdiğinde ise bir anda ışıklar sönebilir ya da birden bire geri sayım söz konusu olur. Bu durum karşısında sabotaj sona ermeden bir çözüm bulunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir