Nvidia Geforce Now Nedir

Yaklaşık olarak 1 sene önce ülkemize sunucularını açan Nvidia Geforce Now Nedir diye düşünüyor olabilirsiniz. Nvidia Geforce Now, bir teknolojinin getirdiği faydalardan bir tanesidir. Ülkemizde de 2 adet Sunucusu bulunan bu hizmetin genel amacı internet üzerinden sizin sisteminizi kullanmadan size oyun oynatmadır. 2013 yılında beta versiyonu piyasaya çıkartmıştır daha sonra ise 2015 yılı itibariyle çıkış yapmıştır. Şu an Mobil ve PC platformlarında kullanılabilmektedir.

24 Mbps Nvidia Geforce Now

Nvidia Geforce Now Önerilen İnternet Hızları

Nvidia Geforce Now, kendi sunucularındaki sistemleri kullanmamıza izin vererek biz kullanıcılara oyun stream ederek kendi bilgisayarımızdaymış gibi oyunları oynamamızı sağlıyor. Bunu yaparken internet bağlantınızı kullanıyor ve internet bağlantınız ne kadar iyi ise o kadar kaliteli hizmet alıyorsunuz. İnternet bağlantınızı tavsiye ettikleri;

  • 60 FPS 720P için en az 15 Mb/sn
  • 60 FPS 1080P için en az 25 Mb/sn

Yukarıdaki internet bağlantılarına karşılık ağınızı kullanan kişi sayısı ve o zamandaki trafiği de göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Eğer elinizde iyi bir bilgisayar yok fakat önerilen ayarları karşılayan stabil bir internetiniz varsa Nvidia Geforce Now hizmeti tam size göre. Daha fazla detay için buraya tıklayarak Nvidia Geforce Now sitesine ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Geforce Now nedir sorusuna cevap verdik. Umarım yazımız yardımcı olmuştur. İyi oyunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir