Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft’a 1.14 sürümüyle gelen birden fazla eşyadan biri Maden Fırını. Yeni eklenen bu eşya oldukça kullanışlı görünüyor. Bu konumuzda Minecraft maden fırını yapımı ve ne işe yaradığını anlatmaya çalıştık. Maden fırını yapımı Minecraft oynayan oyuncular için önemlidir. Minecraft iksir standı yapımı için de tıklayabilirsiniz.

Minecraft Maden Fırını Nedir?

Maden fırını Minecraft’a 1.14 sürümlü güncellemesiyle gelen bir eşyadır. Normal fırın ile farklı hızlarda çalışmaktadır. Çünkü normal fırın ile normal bir hızda yemek ve cevher gibi eşyaları pişirip eritiyoruz. Fakat maden fırınının hızı normal fırına göre çok daha fazladır. Normal fırında 1 kömür ile 8 cevheri ortalama 1 dakika içerisinde eritirken, maden fırınında bu süre daha da kısadır. Bu yüzden madene indiğinizde hayatınızı ve zamanınızı kurtaracak eşyalardan birisi maden fırını olabilir.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft Maden Fırını Yapımı için öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Malzeme olarak Maden Fırını normal fırına göre yapımı biraz daha zahmetlidir. Normal fırını 8 adet taş ile yaparken, maden fırınını ;

  • 5 Demir Külçesi (Madendeki demir cevherlerini kazıp eriterek elde edebilirsiniz.)
  • 1 Adet Taş Ocağı (Çalışma masası yardımı ile 8 adet kırık taş bulup elde edebilirsiniz.)
  • 3 Adet Düzgün Taş (Bu bloğu 1.15 ve üstü sürümlerde bulabilirsiniz. Fakat alt sürümlerinde ancak kod yardımı ile alabilirsiniz.)

3 adet eşya türüyle yapabilirsiniz. Bu malzemeleri elde ettikten sonra üstteki resimde bulunan craft dizilimiyle Maden fırınını yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir