PUBG: Battlegrounds’ın Ücretsiz Olacağı Tarih Açıklandı

Bir süre önce ücretsiz olacağı konuşulan battle royal oyunların en büyüklerinden PUBG: Battlegrounds yakında bedava olacağı bugün yapılan duyuru ile doğrulandı. 12 Ocak 2022 tarihi itibarıyla tamamen ücretsiz olarak oyunculara sunulacak.

2017 yılında piyasaya sürülen ve ilk senesinde oyun dünyasını sert bir giriş yapan ve bu girişle birlikte bir çok oyunun kendisine benzemesine sebep olan popüler oyun Playerunknown’s Battlegrounds, ya da kısaca PUBG, geçtiğimiz aylarda heyecan veren bir iddiayla gündeme gelmişti. Yapımcıların yavaş yavaş popülerliğinin azalmasını düşünerek böyle bir karar verdiğini tahmin ediyoruz ve bu sayede oyun içi alımların artacağı ve yine oyuncu kitlesi ve gelirlerinin de artacağını düşündüklerini tahmin ediyoruz.

İşte o iddialar gerçek çıktı ve bugün düzenlenen The Game Awards 2021 etkinliğinde PUBG’nin internet sitesinde bir açıklama paylaşıldı yayımlandı. Paylaşılan açıklamada PUBG, 12 Ocak 2022 tarihinden itibaren tamamen ücretsiz olarak erişilebilir olacak.

PUBG, 12 Ocak günü ücretsiz olduktan sonra oyunculara ‘BATTLEGROUNDS Plus’ isimli bir paket sunacak. bu paket 12,99 dolar karşılığında (Türkiye fiyatı hakkında bir bilgiye sahip değiliz ama daha ucuz olacağını düşünüyoruz) satın alınabilecek bu pakette, oyunculara dereceli oyun modunu, kariyer ve madalya sekmelerini, özel maç modunu ve üyelere özel kozmetik eşyaları gibi eşyalar ve ayrıcalıklar verecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir