Popmundo’da Yeni Bir Sen

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle birlikte Popmundo’dan ve popmundo üzerinde kurduğum atternatif yaşamımdan bahsedeceğiz. Pek çoğunuzun kendisinden haberdar olduğunu düşünsem de bilmeyen arkadaşlar için yeniden bahsetmekte fayda var. Popmundo 2003 yılında hayatını gözlerini açan ve o günden beri gelişimini sürdüren bir dünyadır. Internet tarayıcısı üzerinde oynanan bu oyun, size sıfırdan bir karakter oluşturma ve hayatına dilediğiniz boyutta bir yön verebilme imkanı sağlıyor. 

Xandra Meow, 2284915 kimlik numarasıyla oyunda benim yönettiğim karakter. Yukarıdaki görsel onun karakter sayfasına ait. Her karakterin bunun gibi özelleştirilebilir bir karakter sayfası olur ve oyunun pek çok değişkenini buradan takip edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi tamamı yazı tabanlı ve butonlarla oynanan bir oyunla karşı karşıyayız. Görüntü size karışık gelebilir ama bir kaç saat içinde tamamiyle aşina olacağınızdan şüphem yok. Bu sayfada son günlük kayıtları, ilişkilerimiz, yeteneklerimiz, boş zamanımızda yapacaklarımız ve profesyonel kariyer tercihlerimiz gibi pek çok şeyi ayarlayabiliyoruz.

Burada da popmundo’nun esas bölümünün temelini oluşturan müzik grubumu görüyorsunuz. Popmundo esasen müzik yıldızı olma konusunda bir rol deneyimi sağlamak için oluşturulmuş bir oyun olduğundan, müzisyenler ve müziğe dair her şey oyunda sık sık karşınıza çıkacaktır. Ben de henüz en iyi gruplar arasında yer alamasam da yeteneklerimi ve karakterimi geliştirerek grubumu daha iyi yerlere taşımaya çalışıyorum. Günün birinde Bigbang, Popopalooza, Festival gibi büyük ve küresel yarışmaları kazanmayı amaçlıyorum.

Burada da 7 güzel kadından oluşan aile sayfamı görüyorsunuz. Popmundo çoklu evlilikleri ve eşcinsel yönelimleri de destekleyen bir platform. Dolayısıyla yüzlerce farklı eşiniz olabilir. Ya da hiç evlenmeye de bilirsiniz, bu karar tamamen size kalmış. Bunun dışında ovülasyon dönemi içinde karşı cinsle korunmasız seks yapan bir kadının hamile kalma ve doğum yapma ihtimali de mevcut. Yani tek kovalı 10 çocuklu bir kadın olabileceğiniz gibi, bekar çocuksuz ya da bekar 20 çocuklu bir kadın/adam da olabilirsiniz. Popmundo gücünü sosyallikten alır. Ne kadar çok ilişki, o kadar çok şöhret ve kariyer anlamında hızlı yükseliş anlamına gelir. Bunlar her ne kadar duygusal görünseler de aslında profesyonel yatırımlar olarak da değerlendirilebilir.

Tabii ki bütün bu kariyer hedeflerinin öylece önümüze konmasını bekleyemeyiz öyle değil mi? İşte oyunun en sıkıntılı kısmı, yetenekler. Başarılı bir müzisyen olabilmek için nerden baksan 20-30 tane 5* seviye yetenek gerekir ve 5* yeteneğe ulaşmak gerçekten çok ama çok zordur. Eğer yeterince uzun süre yetenek geliştirirseniz bütün bunlara ulaşmanız tabii ki kaçınılmaz ancak benim o kadar vaktim yok diyenlerdenseniz bir miktar para karşılığında daha hızlı yetenek geliştirmenizi sağlayan mekanikler de oyun içinde mevcut. Oyunda hemen hemen her şeyin yeteneği var, seksin bile. Başarılı bir şekilde sevişmek mi istiyorsun? Ya da çok kaliteli fotoğraflar çekmek? Ya da bir şirkete CEO olmak? Her birinin kendi içinde farklı bir yetenek gereksinimi mevcut. Yapacağınız yetenek geliştirme tercihleriyle de kariyerinize yön vereceğinizi unutmamanız gerek.

Bütün bu zahmetli işlerin karşılığında aldığınız ödül ise bu minik ikonlar. Başardığınız her zor durum için bir adet ufak rozet. Kulağa tuhaf geliyor olsa da onları seviyoruz ve sahip olmak istiyoruz. Müzik kariyeri başarıları çok daha kıymetliyken sosyal ve genel klasmandaki başarılar pek de değer görmüyor diyebiliriz. Yine de bütün başarıların karakter sayfanızda görünen puan kısmında toplandığını da düşünürsek müzik kariyeri ya da genel kariyer diye ayırmaksızın hepsini toplamakta bir sakınca yok gibi görünüyor. Hem, bunları elde etmeye çalışmak oldukça eğlenceli!

Popmundo free to play kategorisinde yıllardır varlığını sürdüren bir oyun. Ancak gerçek para karşılığında bir takım ayrıcalıklar edinmek de mümkün. Bunlardan en önemlisi oyunu fazlaca kolaylaştıran vip ürünü. 3 ve 6 aylık paketlerde satılan bu ürün, size birçok ayrıcalık kazandırıyor. Bunun dışında sadece kredi çekleriyle satılan ürünler var ki onlar da oyunu olduğundan daha eğlenceli bir hale sokabiliyor. Tabii bunlar tamamen oyuncunun tercihlerine ve bütçesine bağlı kararlar. 

Benim popmundo ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Bunlardan çok daha fazlasını deneyimlemek için Popmundo.com üzerinden email adresinle kayıt yaptırabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir