Minecraft Yağmur Durdurma

Çıktığı günden beri hala en çok oynanan oyunlar arasında olan Minecraft oyun içinde yazdığımız kodları kullanarak bazı değişikler yapmamıza olanak sağlamaktadır. Bir çok ayarı oyun içinden değiştirebiliriz ve bunu yapmamız için sadece Minecraft kodları kullanmamız gerekmektedir. Peki minecraft oynarken bu kodları nasıl aktif etmemiz gerekmektedir diye düşünüyorsanız oldukça basit bir yöntem ile hileleri aktif edebilirsiniz.

Mine craft ne demek diye merak edenlere de kısaca mine (kaz), craft(üret) olarak düşünürsek kaz ve üret olarak türkçe karşılığı olduğunu söyleyebiliriz. Minecraft hile kodları nasıl aktif edileceğini önce anlatacağız arkasından da yazımızın konusu olan minecraft yağmur durdurma kodu nedir ona göstereceğiz.

Minecraft Hileleri Açma

Minecraft oynarken hileleri dünyayı oluşturmadan önce hileleri aç sekmesini aktif etmeniz gerekmektedir fakat bunu yapmadıysanız çok basit bir yöntemi daha var. Oyun açıkken ESC tuşuna basın daha sonra da çok oyunculu ayarına tıklayın ardından hileler aktif etmeniz ve kaydetmeniz gerekmektedir.

Minecraft Yağmuru Kapatma

  • Hilelerin aktif olduğunu kontrol edin.
  • Oyun içi konuşma tuşuna basın. (Eğer kendiniz değiştirmediyseniz bu tuş “T” olacaktır.)
  • Açılan sohbet ekranına alt taraftaki kodu yazınız.
  • /weather clear Minecraft Yağmur durdurma kodu

Yukardaki adımları kullanarak Minecraft yağmur kapatma kodunu bu şekilde aktif edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir