Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

Minecraft eyer yapımı zor gibi görünse de, bu yazımızda sizler için nasıl yapıldığını anlatacağız. Minecraft, İsveçli oyun geliştiricisi Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilen , 2011 yılı içerisinde Mojang tarafından piyasaya sürülen ve 2014 yılında Microsoft kendi çatısı altına aldığı bir açık dünya hayatta kalma oyunudur. Oyun, küpler yardımıyla çok çeşitli tasarımlar yapabilmenizi sağlar. Güzel binalar, otomasyonlar ve benzeri içerikleri üretmemize olanak sağlar. Sitemizde de Minecraft Renk kodları gibi bir çok Minecraft içeriği bulunmaktadır.

Minecraft Eyer Yapımı

Eyer; eşeklerin, domuzların, katırların ve atların üzerine koyulan bir eşyadır. Eyeri domuzların ve atların üzerine koymanız durumunda uzun süre yolculuk yapabilirsiniz. Yürümek yerine gideceğiniz yerlere daha hızlı gitmenizi ve karakterinizin açlık barının azalmamasına katkıda bulunur. Eyeri domuzlar üzerinde etkin hale getirebilmek için elinize havuçlu olta almanız gerekiyor. Minecraft eyer yapımı en aşağıdaki alanda görsel olarak paylaştık. Minecraft eyer yapımı öğrendikten sonra kendi imkanlarınızla eyerinize ulaşabilirsiniz.

Genel olarak Minecraft oyunu içerisinde bir eyer bulmak fazlasıyla zor olabilir, bu sebeple bazı durumlarda kendinizin ihtiyacınız olan malzemeleri bularak kendi yapmanız daha mantıklı olacaktır. Çok sayıda oyuncu bir eyer oluşturmanın imkansız olduğundan emin, fakat Saddle Resipe modu eyer yapabilmenize yardımcı olmaktadır. Eyeri yaptığınız taktirde oynanışınıza yardımcı olacağına emin olabilirsiniz. Evcilleştirebileceğiniz hayvanların üstüne koyarak onlarla yolculuk yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft’ta eyer yapmak için merkez noktasına bir iplik yerleştiriniz. Alt köşelere birer parça demir ve kalan köşelere de beş tane deri parçası yerleştiriniz. Oyun içerisinde sadece yeni güncellemeler aracılığıyla eyer yapmak mümkün oluyor.

Minecraft At Evcilleştirme

Minecraft at evcilleştirme için ihtiyacınız olan tek şey elmadır. Elmayı atlara vererek evcilleştirmeyi deneyin olana kadar elma vermeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir