İNSTAGRAM SAYFASI NASIL BÜYÜR?

İşinizi, kişisel hesabınızı veya herhangi bir sayfanızı Instagram’da büyütmek istiyorsanız takip etmeniz gereken belirli bir yol var.

İnstagram, günümüzde 7’den 70’e herkesin en aktif şekilde kullandığı sosyal medya platformu haline gelmiş bulunmakta. Bu sebeple bir çok insan Instagram’da işletmesini, kişisel profilini ya da sayfasını bir şekilde büyütmek istiyor.

Başarılı bir instagram pazarlaması ve sayfa büyütmek için hedef kitlenizi belirlemek, tanımak ve analiz yapmak hedef kitleye ulaşmak için en önemli adımlarınız olmalı.

Persona oluşturun

Bir ürün satış sayfasına mevcutsanız belli bir kitleye sahipsiniz demektir.

 • Ürünüm veya hizmetim nedir?
 • Hangi kitleyi hedefliyorum? (Ya da ürünüm veya hizmetim kimler için?)
 • Hedef kitlem ne arıyor?
 • Hedef kitleyi nasıl çekeceğim?
 • Kitlem ne gibi ürünlere ilgi duyuyor?
 • Hangi alanda satış ve etkileşim daha fazla?

Persona oluşturduktan sonra kesinlikle hesabınıza bot veya fake hesaplarla takipçi göndermeyin bu durum etkileşiminizi azaltarak öne çıkmanızı engeller ve etkileşiminiz az olduğundan dolayı organik takipçi kazanma ihtimalinizi fazlasıyla düşürür.

 HAFTALIK TEMALAR OLUŞTURUN

Paylaşımlarınız belli bir içeriğe sahip olduğu gibi haftalık farklı birçok tema da kullanarak paylaşımlarınızı başka hedef kitlelere yönlendirebilir ve kendinizi öne çıkarabilirsiniz.

Hangi sıklıkla paylaşım yapacağınıza karar verin.

Günde kaç paylaşım yapmanız gerektiğini belirlemeniz gerekmektedir. Eğer sabit bir paylaşım aralığınız yoksa (örn: pazartesi 3 gönderi attınız ama salı hiç atmadınız ve çarşamba sadece 1 gönderi var) bu sayfa etkileşiminizi ve öne çıkmanızı engeller. Belli bir paylaşım aralığına sahipseniz bu sayfanız için gayet iyi olacaktır.

Hashtagler oluşturun

Eğer yeni büyümeye başlayan bir sayfaysanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de hashtaglerdir. Sayfanızda yapacağınız içeriği veya konsepti belirlediyseniz o konuda öne çıkan paylaşımlara ve içeriklere bakara gönderilerinizin altına hashtagler koyun bu sizi hem öne çıkartacaktır hem de birçok organik takipçiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Diğer hesaplarınızdan Instagram hesabınızı tanıtın

Hesabınızın reklamını yaparak arkadaşlarınıza veya ailenize ulaşın. Ne kadar çok organik takipçiniz olursa büyümeniz o kadar kolay olur etkileşim kazandıkça isminizden bahsettirir ve kolayca büyürsünüz.

Yarışmalar düzenleyin

Hesabınızda yarışmalar ve çekilişler düzenleyerek farklı insanlara hitap edin mesela en çok ilgi neye varsa onlar hakkında çekilişler yaparak birçok yerden etkileşim alabilir ve sayfanıza organik takipçiler kazandırabilirsiniz.

En İyi Steam Calculator Siteleri İçin Tıklayın

One thought on “İNSTAGRAM SAYFASI NASIL BÜYÜR?

 • Aralık 21, 2020 tarihinde, saat 18:56
  Permalink

  Çok Yararlı bir yazı olmuş teşekkür ederim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir