WhatsApp Bağlantınız Kontrol Ediliyor Nedir?

Artık sms in bile önüne geçmiş olan WhatsApp bazen neden olduğunu bilmediğimiz uyarılar verebiliyor. Bu uyarılardan bir tanesi ise WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor uyarısıdır. WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor zayıf internet bağlantısı olduğu zaman size bu bildirimi verir. WhatsApp kullanırken internetiniz yavaşlabilir, gidebilir ya da farklı bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. O zaman ise bağlantınız kontrol ediliyor bildirimi çıkar.

WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor uyarısının sebebi uygulamanın kendi sunucusuna bağlanmaya çalışırken sizin internet bağlantınızın zayıf olmasından kaynaklanır. Size bu uyarıyı vermesinin sebebi ise internet bağlantınızı kontrol etmenizdir. Yani İnternet bağlantınızda sorun, yoğunluk ya da kopukluk varsa size bu bildirimi vermeye devam edecektir. Yani bu uyarı bir virüs müdür diye düşünüyorsanız hayır bu virüs değildir. Telefonunuza format atmanız ya da WhatsApp ı kaldırıp geri yüklemenize gerek yoktur.

WhatsApp Bağlantınız Kontrol Ediliyor Hatasını Çözümü?

Bu hatanın temeli internet bağlatınız olduğu için belli bir çözümü bulunmamaktadır. Bu yüzden internet bağlantınızı kontrol etmenizin gerekmektedir. Mobil veriden wife ye ya da tam tersi wifiden mobil veriye geçerek hem internetinizi de kontrol etmiş olursunuz. Modemi kapat aç yaparak da deneyebilirsiniz. Bu yöntemler sadece öneridir kesin bir çözümü tam olarak yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir