Pokemon Go Rehberi

Pokemon Go dünyasında çok fazla yapacak şey var, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız veya oyun hakkında yardımcı ipuçlarına ihtiyacınız varsa, sizlere yardım edeceğiz. Pokemon Go rehberimiz, Pokedex’ten başlayıp, oyundaki cp (combat power)dan baskınlara (Raids), diğer oyuncularla takas yapma dahil birçok bilgiyi kapsıyor. Bu yazımızı okuduktan sonra, Pokemon Go hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız.

POKEMON TRADİNG – TAKAS VE TİCARET

Pokemon Go’da takas yapmak, oyun ilk çıktığından beri istenen bir özellikti. Pokemon Go’da takas yapmanız için öncelikle belirli şartları karşılamanız gerekir. İstediğiniz bir Pokemonu arkadaşınız ile takas yaparak alabilirsiniz. İşte Pokemon Go’da arkadaşlarınızla takas yapabilmeniz için gerekli şartlar;

  • Ticaret yapacağınız oyuncu ile Pokemon Go’da arkadaş olmalısınız.
  • 10 Seviye veya üstünde olmalısınız.
  • Takas yapacağınız kişiye en az 100 metre yakın olmalısınız.

POKEMON GO POKEDEX NEDİR?

Pokemon’un çizgi filmlerinden de bildiğimiz Pokedex, poketopları ile yakaladığımız Pokemonların kaydını tutan bir günlüğe benzer. Yakaladığınız Pokemonlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Pokedex’ e göz atabilirsiniz. Pokedex’e girmek istiyorsanız haritadayken Ana menüye girmeniz ardından Pokedex’e tıklamanız yeterli. Pokedex’ te, yakaladığınız Pokemonların resimlerini görebilirsiniz ancak, görüp de yakalayamadıklarınız pokemonların resimleri gizli gözükür ve hiç karşınıza çıkmayan Pokemonların ise sadece numarası gözükür.

Pokémon Go CP nedir Ne işe yarar?

CP veya Savaş Puanları, Pokémon’unuzun başka bir Pokémon’a karşı savaşta ne kadar güçlü olacağının bir ölçüsüdür ve aslında birkaç gizli istatistiğin bir kombinasyonudur.

Pokémonun Seviyesi, Pokémon’un ne kadar güçlü olduğunu gösterir, bu sebeple daha yüksek seviyeye sahip bir Pokemon, eğitimsiz bir Pokemondan daha yüksek bir savaş gücüne sahiptir.

Pokémon Go CP nedir

CP Nasıl Kasılır?

Oyundaki pokemonlarınızın cp leri sizin karakterinizin seviyesine bağlı şekilde gelişir. Karakteriniz seviye atladıkça daha yüksek CP’ye sahip pokemonlar bulursunuz ancak yakalamanız daha zorlaşmaktadır. Artık Pokemonları sıradan bir poketopu ile yakalama ihtimaliniz düşer ve daha güçlü poketoplarını (great ball gibi) tercih etmeniz gerekmektedir.

Pokemonunuzun sahip olduğu CP sayısını arttırmanız mümkündür. Bunun için pokemonu evrimleştirebilir veya power up kısmına basarak güçlendirebilirsiniz. Power UP yapabilmeniz için belli bir miktar Stardust harcamanız gerekmektedir. Bu itemları da GYM’lerde savaşarak, pokemon yakalayarak vb. şekilde elde edebilirsiniz.

POKEMON GO RAİDS – BASKINLAR

Baskınlar, Gym’lerde gerçekleşen büyük bir ‘boss’ Pokemon ile yapılan savaşlardır ve onları yenebilmek için arkadaşlarınızla birlikte savaşmanız gerekebilir. Bu baskınlarda ki boss pokemonlar her ay değişmektedir.

Pokemon Go baskınları (Raid) oyunun temel bir bileşenidir ve arzunuz Pokedex’i tamamlamaksa kesinlikle katılmanız gereklidir, ancak maalesef bunlarda sınırlamalar vardır.

Pokemon Go raid boss’ları, Pokemon Go’da belirli Pokemonları elde etmenin tek yolu olabilir, bu yüzden onlara sık sık katılmasanız bile, fırsat ortaya çıktığında nasıl çalıştıklarını bilmek yararlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir