Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

5 – Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, geliştiricisi Infinity Ward olan ve Activision tarafından yayınlanan First-person shooter oyunudur. Call of Duty oyun serisinin on altıncı eseri olması yanı sıra Modern Warfare alt serisi de yeniden başlatılmış oldu, 25 Ekim 2019’da çıkış yaptı.

4 – Minecraft

Minecraft, kare blocklardan oluşan dünyaya sahip, oyuncuya yapabileceği çok fazla şey vaat eden açık dünya, hayatta kalma oyunudur. Oyun dışında çeşitli ülkelerde derslerde eğitim amacıyla öğrencilere oynatılmaktadır. Minecraft aynı zamanda en çok satan oyun ünvanına sahip oyundur(201,000,000).

3 – Counter Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive, bir başka First-person shooter olan oyunumuzdur. Rekabetçi olan bu oyunumuz Counter-Strike serisinin son evrilmiş halidir. E-spor olarak yarışmları düzenlenen oyun uzun yıllardır en çok oynanan oyunlar arasındadır. İlk piyasaya sürülme tarihi: 21 Ağustos 2012.

2 – Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Rainbow 6 Siege, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanan First-person shooter oyunudur. Oyun IGN tarafından E3 2014’ün en iyi oyunu seçilmiştir. 2 takımdan oluşan bir maça katılıp çeşitli özelliklere sahip karakterlerle görevi tamamlamamız ya da karşı takımı alt etmemiz gerekmektedir. İlk piyasaya sürülme tarihi: 7 Nisan 2015.

1 – League of Legends

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan bilgisayar oyunudur. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. LOL dünyanın en çok oynanan oyunları arasında birinci sıradadır. Çıkış tarihi: 27 Ekim 2009.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir