DOTA 2 Ranked Sistemi

Derecelendirme Nasıl Çalışır?

Her kahramanın, tüm oyuncuları içeren bir sıralama listesi vardır. Sıralama sistemi, çeşitli istatistikleri baz alarak sıralamanızın nasıl değiştiğini göstermek için oynadığınız her maçtan sonra hemen listeyi günceller. Dota 2 rank sistemi ile ilgili tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Puanım Nasıl Hesaplanıyor?

Her maçtan sonra, oynadığınız kahraman için olan sıralamanızı güncelleyeceğiz. Skorunuz; kazanma oranı, oynadığınız maç sayısı, LÖA oranı ve Sıralama Bölümleri adı altındaki yeni bir konsept gibi birçok sebebe bağlıdır.

Sıralamalar Nasıl Hesaplanıyor?

Dereceli oyunlara katılmaya hak kazanan her oyuncu için bir skor vardır. Skorlar bazı etkenler baz alınarak hesaplanır: Derece kümesi, kazanma oranı, oynanan maç sayısı ve LÖA oranı. Yüksek skorlar daha yüksek derece elde ettirir. Bazı etkenler diğerlerinden daha önemlidir: LÖA diğer istatistiklerden çok daha az önemlidir.

Rütbe ve Yüzdelik Dilim Nedir?

Dereceniz ve yüzdelik dereceniz, skorunuzun diğer oyuncularla kıyaslanmasıyla belirlenir. Derece, derecelideki yeriniz; yüzdelik dereceniz ise derece olarak daha altınızdaki oyuncuların yüzdesidir.

Her kahraman için ilk 1000’deki oyuncular, kendi derecelerini tam sayı olarak görebilirler (“500.” gibi).

En iyi 1000 dışında olan oyuncular sıralarını yüzdelik dilim (örneğin, “92’nci yüzdelik dilim”) olarak görecekler.

Rütbe Bölmeleri nedir?

Şu an 7 Dereceli Kümesi var: Herald, Guardian, Crusader, Archon, Legend, Ancient, Divine. Her bir Derece Ligi 10 bölüme ayrıldı: 1 en düşük 10 en yüksek. Zorlu maçlar oynadıkça bir kümeden diğerine otomatik olarak ilerleyeceksiniz.

Bir Rankta Takılıp Kaldım, Nasıl Yükselirim?

Uzman bölümü sadece üst düzey uzman turnuvalarda oynayan ve kazanan oyuncular içindir. bu bölüme geçmek için alt ligdeki maçlarınızı en iyi şekilde kazanıp en iyi şekilde mücadeleler vermeniz gerekir hakim olduğunuz karakter sayısını arttırmalısınız. Aynı zamanda da rakiplerinizi harita ve oyunda iyi takip etmeniz gerekmektedir. Oyuna ne kadar hakimseniz o kadar hızlı rank atlarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir